Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zachęcamy do korzystania z doradztwa

banner herbZapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z terenu Gminy Płużnica do korzystania z bezpłatnego doradztwa w ramach projektu „Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”.

Na terenie naszej Gminy są prężnie działające organizacje ale ciągle jest potrzeba konsultacji i pomocy przy pozyskiwaniu  i rozliczaniu środków finansowych.

Biuro CWOP czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, skontaktuj się telefonicznie 726-088-405 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

„Projekt współfinansowany przez gminę Płużnica”

"Zakończenie realizacji projektu"

banner herbTowarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica zakończyło realizację projektu pt: „Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”. Zadanie realizowane było w okresie 15.02.2015-15.12.2015 roku, a współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Płużnica.

Projekt miał na celu zwiększenie wiedzy i skuteczności działania organizacji pozarządowych z terenu Gminy Płużnica poprzez doradztwo w zakresie finansów, księgowości, aspektów prawnych oraz pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych przez członków organizacji pozarządowych. W okresie trwania projektu udzielono 100 godzin porad dla 13 organizacji pozarządowych, 2 grupom nieformalnym oraz 1 Parafii.

„Projekt współfinansowany przez Gminę Płużnica”

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Trwa realizacja projektu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych - CWOPTrwa realizacja projektu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych - CWOP, którego działania wspiera Ministerstwo Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2007. Dzięki dofinansowaniu projektu, CWOP zorganizowało „Forum dyskusyjne” dnia 19.09.2007 dla przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych. W trakcie Forum omawiano i analizowano osiągnięcia i potrzeby oraz porażki organizacji i samorządów. CWOP od początku realizacji projektu prowadzi doradztwo dla liderów ze środowisk wiejskich i miejskich z terenu województwa Kujawsko – Pomorskiego chcących działać na rzecz aktywizacji mieszkańców w swoich środowiskach lokalnych.

CWOP

Od 1 października 2002 roku przy Towarzystwie Rozwoju Gminy Płużnica działa Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Zadania Centrum:
- Rozpowszechnianie informacji i doświadczeń dotyczących inicjatyw obywatelskich podejmowanych w środowiskach lokalnych,
- Współpraca z organizacjami pozarządowymi, a także organami administracji państwowej          i samorządowej,
- Publikowanie materiałów informacyjnych: biuletynów, broszur, ulotek, itp.
- Wymiana doświadczeń pomiędzy organizacjami,
- Prowadzenie szkoleń dla liderów lokalnych.

Finansowe wsparcie Centrum z Ambasady Amerykańskiej

   Od 1 października 2002 roku przy Towarzystwie Rozwoju Gminy Płużnica rozpoczęło działalność Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (CWOP), współfinansowane przez Ambasadę Amerykańską.


  Centrum służy bezpłatnym doradztwem wszystkim organizacjom pozarządowym głównie z terenów wiejskich.
       Każda organizacja, może zwrócić się do biura Centrum o pomoc przy poszukiwaniu funduszy na własną działalność, w nawiązaniu współpracy z innymi organizacjami o tym samym lub pokrewnym profilu działania czy też wszelkiego rodzaju porady.

  Członkowie organizacji istniejących jak również nowo powstałych otrzymują informacje: prawne, finansowo – księgowe oraz w zakresie public relations. Na bieżąco są też przekazywane wiadomości o zmieniających się przepisach jak również o szkoleniach i kursach. W ramach działalności Centrum organizowane są spotkania warsztatowe, seminaria oraz szkolenia.
 
    Głównym celem CWOP jest wspieranie lokalnych inicjatyw, chęci pracy na rzecz innych, często słabszych grup społecznych.
 
  Ponadto Centrum Wspierani Organizacji Pozarządowych działała w kierunku zwiększenie aktywności wiejskich społeczności lokalnych, zwiększenie aktywnie i twórczo działających organizacji, zwiększenia dostępu do informacji dla organizacji działających na terenach wiejskich a także polepszenia współpracy samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi.


Do zadań Centrum należy również:

  1. Rozpowszechnianie informacji i doświadczeń dotyczących inicjatyw obywatelskich podejmowanych w środowiskach lokalnych.
  2. Współpraca z organizacjami pozarządowymi, a także organami administracji państwowej i samorządowej. 
  3. Publikowanie materiałów informacyjnych; biuletynów, broszur, ulotek, itp. 
  4. Współpraca z organizacjami krajowymi dla swobodnego i szybkiego przepływu informacji na temat organizacji pozarządowych i inicjatyw je wspierających.

Dodatkowe informacje